25 שנה לתוכנת FOTOSTATION

מאת Olav Andreas Frening פורסם באתר FotoWare בתאריך 01-05-2020

Ole Christian Frenning and Anders Bergman founders of FotoWare

2020 היא שנה מיוחדת בשבילנו ב FotoWare , זה ציון דרך של 25 שנים מאז שהתוכנה של FotoStation ראתה את ימיה הראשונים כמוצר של החברה, ואנו מרגישים כי זו סיבה למסיבה אמיתית ! מה שהופך את האירוע למיוחד בשבילנו , הוא העובדה שכל הסיפור של החברה FotoWare התחיל עם המוצר הזה שנקרא FotoStation .

האיור המקורי של ממשק האב טיפוס של פוטוסטיישיין , שנכתב ב 1995. משתמשים ותיקים יוכלו לזהות בקלות את ההמושגים הבסיסיים הזהים.

איך הכל התחיל ?

כאשר הושקה התוכנה בשנת 1995, פוטוסטיישין שווקה כתחנת עבודה יעודית לתמונות עם במטא-דאטה שיכולה לטפל בכמויות גדולות של תמונות בדסק החדשות של העיתונות. זה לא היה דבר קטן בכלל, מלפני רבע מאה . היום, הצילום הדיגיטלי הוא הנורמה, לכולם יש מצלמה מובנית בטלפונים חכמים שלהם, וילדים בקושי מבינים כאשר אתה מנסה להסביר להם , איך גליל של סרט היה רק מקום ל36 תמונות בלבד, וגם היה צריך לפתח את סרט הצילום לפני שאתה יכול בכלל לראות משהו.

בשנת 1995, הצילום הדיגיטלי היתה טכנולוגיה חדשה שעלתה הון והיתה מושמצת על ידי צלמים רבים כפורמט באיכות ירודה ומלאה בחסרונות טכניים. ובכל זאת, העיתונות. כן אימצה את הטכנולוגיה הזו , מה שאומר שהצלמים שלהם יכולים לצאת לצילומים בשטח מבלי לסחוב איתם חדר חושך נייד, זה הגיוני להבין היום למה צלמים של העיתונות בזמנו סבלו מבעיות רבות בגב …

FotoStation פותחה במקור על ידי Interfoto (היום הוא ידוע בשם Foto.no), כאשר FotoWare היה מחלקת תוכנה של אינטרפוטו. Interfoto היו בעלי זכויות ההפצה של מצלמות ניקון וציוד דיגיטלי, כבנדל נמכרו עם מחשב נייד Compaq עם שני סורקי שקופיות של Coolpix, אלו סורקים המחוברים באמצעות ממשק SCSI למחשב הנייד ומודם PCMCIA, במארז מיוחד. מכירות אלו הביאו ללחץ של הצלמים לחפש פתרון אמין, והרבה יותר נייד, על מנת לשלוח את התמונות שלהם חזרה לדסק החדשות.

למרות כל השנים, ממשק פריסת תהליך העבודה של FotoStation נשמר ברובו

בעוד איכות הצילום הדיגיטלי היה די גרוע בהתחלה, הטכנולוגיה התפתחה במהירות. כאשר קודאק השיקה מצידה את המצלמה הדיגיטלית שלה DCS , פוטןסטיישין היתה המוצר הראשון שכלל את ה-API של קודאק ישירות בתוכנה, כך צלם יכל לייבא ולעבד את הקבצים הגולמיים ישירות מן המצלמה דרך ממשק ה-SCSI, או באמצעות ייבוא של התמונות מהכונן הקשיח PCMCIA בתוך המצלמה. . לא פלא שהסוללה נגמרה במהירות ולא משנה את העובדה כי רק הגוף של מצלמה אחת עלתה כ- 25.000 דולר , והייתה מצלמת איכות של תמונות בדומה לזה של iPhone הדור הראשון. ! ובכל זאת, הם נמכרו בעשרות …

מצויידת לעתיד

FotoStation של תחילת שנות ה-2000 השיגה מוניטין של תחנות עבודה רצינית לניהול תמונה יחד עם הכוח של המטא-דאטה. כאשר ניקון הגיעו אלינו עם הצעה לפיתוח גרסה קלה של פוטוסטיישין על מנת להפיץ אותה לצרכנים חדשים של מצלמות Coolpix הדיגיטליות שלהם, פיתחנו את גירסה 4.0 לגרסה המיועדת לצרכן להשלים את ההצעה לרכישת המצלמה של ניקון. משטח על גבי משטחים טסו ליפן, שם ארזו את התוכנה עם מצלמות Coolpix של ניקון ונשלחו לרחבי העולם, זה גרם להעלאת המודעות של FotoWare בין הצרכנים מתקדמית בכל רחבי העולם .

מאז הימים האלה, FotoWare הפכו לחברה עם פתרון מבוסס ענן-הראשון בעולם , אשר נתן לFotoStation חיים חדשים כמקור לניהול תמונות עם מטא-דטא הרכוב ומקושר לסביבות ענן . לצלמים, הגישה המקומית לתמונות שלהם היא חיונית בשלבים הראשוניים לאחר לכידת התמונה שכן הם דורשים ורוצים כלים מקצועיים לפתח ולהתאים הקבצים גולמיים שלהם מהמצלמה.

חיבור של FotoStation לתוך מערכת DAM של FotoWare נותנת את הטוב של 2 העולמות – יכולת חזקה של עיבוד מקומי עם שיתוף אחסנה והפצה של התמונות באון ליין .

פוטוסטיישן הוא הפיתרון המבריק שמתבקש בדרך כלל לתרחיש בשימוש זה, ומאפשר לצלמים להפעיל את הקסם שלהם ב-Photoshop, Capture One או כל יישום מקומי אחר שהם משתמשים בו, תוך כדי תהליך הארגון ותיוג התמונות במהירות הרוח בפוטוסטיישן . לאחר מכן ניתן להעלות את התמונות ישירות לפלטפורמת הענן של הצלם – FotoWare – מה שהופך את התמונות לנגישות מכל מכשיר ומונגשות לציבור כנדרש.

הנה ההוכחה, אנחנו חושבים, שפוטוסטישיין באמת עמדה במבחן הזמן של עשרים וחמש שנה! והיא רלוונטית היום יותר מתמיד ולכן מגיע לה חגיגה: כדי לסמן את יום השנה ה -25 שלנו, הפעלנו קוד הנחה מיוחד המאפשר לך לקנות לקנות FotoStation 8 עבור €25 בלבד, במקום €159 !

לחץ כאן כדי לקנות FotoStation והשתמש בקוד 25years  בקופה. המבצע בתוקף עד 31 במאי 2020, ולכן קנה FotoStation עכשיו ולהשתמש בה לתמיד !