6 נקודות מפתח בהבנה של DAM


נכתב ע"י Alex Kronenberg והועלה באתר פוטואוור ב4 למרץ 2017.

כשהציגו אותי לראשונה בפני את המונח DAM , למעשה זו המונח לסכר והיחיד שידעתי עליו היה

1) סכר הובר

2) אמסטרדם

3)… סכר שנבנה ע"י בונים

טוב, זה משחקי מילים שקשורים לסכר…

רק לפני שישה חודשים ניהול הנכסים הדיגיטליים היה נושא חדש לגמרי עבורי. אף פעם לא נתקלתי במונח ולא היה לי מושג שהתעשייה הזאת בכלל קיימת. ? ובכן הייתי צריך לדעת על יותר על DAM, בסופו של יום , הרי שעבדתי בסוכנות שיווק דיגיטלי והייתי יותר מודע לנסיונות והקשיים של ניהול מאגרים עצומים של תוכן וקבצים מדיה חשובים…עכשיו שאני חלק מ- FotoWare קצת יותר מחצי שנה, ובצעתי כמה ראיונות עם כמה לקוחות מרתקים שלהם לבלוג זה , חשבתי לחלוק חלק מהדברים שלמדתי על DAM בזמן הזה.

  1. DAM מייצג ' ניהול נכסים דיגיטליים ' – אבל מה זה באמת אומר? הנכסים הדיגיטליים הם האומים והברגים העושים את הארגון, הכוונה באופן דיגיטלי, כמובן. זה כולל הכל מקבצי מדיה כמו תמונות, קטעי וידאו ושמע, אבל כולל גם קבצי טקסט כמו PDF – אלו הם אותם קבצים חשובים שמחזיקים ומשמרים ערך חשוב עבור הארגון שלך.
  2. כל אחד יוכל להעזר ולהשתמש ב DAM – פוטואוור נולדה בגלל הרצון לפתור בעיה שהייה בתוך תעשיית ההוצאה לאור. ע"מ לקצר את הסיפור, הם סיפקו דרך של נגישות שלא היתה קיימת בזמנו לתמונות של צלמים ביתר קלות על ידי העורכים של העיתון בכלל ועוררכי צילום בפרט . כיום משמשת מערכת DAM למגוון רחב של חברות ממגוון תעשיות. מחברות קמעונאות וייצור למחלקות המשטרה ומוזיאונים ועד לצוותי שיווק.
  3. מטא-דאטה למעשה זה גלגל ההצלה – מטה-דאטה הוא כלי אינסטרומנטלי לעזור לך לחסוך זמן ולהיות מאורגן יותר והסיכויים הם, שאתה כבר להשתמש בכלי זה על בסיס קבוע בלי אפילו לדעת ! במילים פשוטות, מטא-דאטה מספק מידע על נתונים . כותרות, מילות מפתח ותגים וכולם תורמים לקשר של המושא שלהם – כגון וידאו או צילום – כמו גם את התאריך, זמן וסוג של קובץ (mp3/mp4/mov/jpeg/png). לייחס מטה-דאטה למשאבים שלך, מאפשר להם להיות מנוהלים ביעילות בתוך DAM ופירוש הדבר שתוכל למצוא את מה שאתה רוצה, מתי שתרצה.
  4. DAM חוסך זמן – נושא שחוזר בכל אחד מראיונות עם הלקוחות שעשיתי בחודשים האחרונים הוא שהשימוש ב-DAM הגביר את היעילות בתוך הארגונים שלהם. בין אם זה אפשר לצוות התקשורת החברתית את היכולת לאתר ולהשתמש בתוכן מאושר מבלי לרדוף אחר אישור לפרסום , או צוות השיווק שפשוט מסוגל למצוא את הקבצים והנכסים שהם צריכים הרבה יותר מהר מבעבר , DAM עוזר לחברות וארגונים לבצע עבודה מהירה ויעילה יותר ויותר.
  5. זה לא רק DropBox עם כל התהילה שלו – באופן טבעי, תמיד יהיו השוואות בין DAM לבין מוצרים אחרים של סינכרון בענן, כמו DropBox ודומיו, מפני ששניהם מאפשרים לך לאחסן ולנהל את הנכסים שלך מכל מקום בעולם. עם זאת, ההבדל העיקרי בין השניים הוא מטרת האמיתית של המוצרים. ההתמקדות של DAM היא על הנכסים, עם מספר משתמשים מסוגלים לגשת אליהם באופן אוטומטי, בעוד מוצרי סנכרון ענן בנויים להסתובב סביב המשתמש היחיד, עם נכסים נשמרים באופן פרטי אלא אם כן הוגדר כמשותף. ראה גם במאמר על " כיצד DAM שונה ממוצרים כמו Dropbox, Box, OneDrive ושירותי סינכרון ענן אחרים לניתוח מעמיק יותר בין הפטפורמות הללו " .
  6. קביעה של החזר ההשקעה – לאחר ששוחחנו עם מספר חברות שכל אחת מהם נהנית מהיתרונות בשדרוג ל DAM, זה תמיד היה מעניין לגלות איך הם קבעו אם אכן, זה היה שווה את ההשקעה?! עבור אלה שיצרו , ניהלו ואחסנו תוכן בארכיון, זה פשוט כמו חישוב כמות הזמן שבוזבז בתהליך של חיפוש והפצה של אותם נכסים. כאשר אתה מחשיב כמה זמן ניתן לחסוך על בסיס יומי, אתה לראות כמה עבודה נוספת ומשמעותית ניתן לעשות במקום תודות ל DAM. ראה גם מה יש למשתמשי DAM אחרים לספר על הנסיון שלהם מחברות ואירגונים The White House Historical Association , San Francisco Ballet , Thomas Cook .